skenitde

Vytlačiť

Ivan Köhler a rok 1968

Kohler

Pri príležitosti 49. výročia vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Česko-Slovenska (21.8.1968) som obdržal krátku správu od môjho priateľa Ivana Köhlera:

 

fotografia zdroj: Žilinský večerník

"Dovolím si Vám oznámiť:

21. augusta 1968 od ranných hodín dokumentujem vstup okupantov od Českej Lípy až po Prahu. Jediná reportáž môjho života skončila v archívoch Štátnej bezpečnosti a tým kvantum zhabaných negatívov a fotografií beznádejne zmizli. Mne zostalo hovno a smrad po okupantoch".

Ivan K.K.

Som veľmi rád, že sa s Vami môžem podeliť o túto krásnu historickú fotografiu a aj kópiou súdneho rozhodnutia pripomenúť zhubnosť minulých dní socializmu.

Ivan Kohler v dave    Rozhodnutie Okresneho sudu           img091

Ivan Köhler v dave              Rozhodnutie Okresneho sudu v Žiline    Okupácia 1968 pokračuje

Mňa veľmi mrzí, že obrovské množstvo ľudí žijúcich do dnešných dní zabudlo na zločinnosť režimu a dovolia si tvrdiť „že bolo lepšie". Oveľa smutnejšie však je, že toto odovzdali aj svojim deťom a dnešná mladá generácia sa v záujme honobenia peňazí spojí s pohrobkami socializmu a znova budujú „zhubnú budúcnosť".

Ivan Kohler s priatelmi

Ivanovo dielko zu hodoveho ekumenickeho stretnutia 2015

Ivan patrí k mojim priateľom, prirodzene každý z nás si zachováva svoje presvedčenie a štýl života taký, aký považujeme za správny. Tak to má byť v demokracii a slobode. Prikladám aj jeho koláž jednej zo Studničiek.

 Ivan Köhler s priatelmi v Parku Drienová       Ivanovo dielko z Hodoveho ekumenickeho stretnutia 2015

 

Ladislav Židek

TOPlist