skenitde

Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /domains1/gh320400/public/www_root/images/stories/park_drienova_v_novembri
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories//park_drienova_v_novembri
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories//park_drienova_v_septembri
Vytlačiť

Park Drienová v novembri

{gallery}/park_drienova_v_novembri{/gallery}

Vytlačiť

Park Drienová v septembri

{gallery}/park_drienova_v_septembri{/gallery}

Vytlačiť

Park Drienová v máji

Máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov. Je to mesiac lásky, mnohých významných sviatkov a tradícií. V máji má však najväčšie čaro príroda. Dni sa predlžujú, stromy zakvitnú, záhrady a lúky sú posiate jarnými kvetmi, ktoré lákajú užitočný hmyz. Novonarodené mláďatá pomaly spoznávajú prírodu a jarné poľnohospodárske práce intenzívne pokračujú.

Videozáznamy:

Kačice sú typickým obyvateľom

Kravčíkové hrádzky zdvihli vodu o pol metra

Raj na zemi

Tohtoročné najstaršie húsatá

Jarné vajíčka od sliepok, ktoré sa kŕmia čerstvou zelenou trávou chutia najlepšie

Husi neustále migrujú

Nové prírastky

Brhlík kŕmi mláďatá

Húsatá labutej husi prvýkrát vonkuVytlačiť

Park Drienová v apríli

V apríli príroda hýri zvukmi, vôňami aj farbami. V tomto čase nastáva u vtákov čas vábenia. Spevom samčeky lákajú samičky ale aj vyznačujú svoje teritórium. Taktiež vrcholí obdobie hniezdenia. Dúfame že u nás zahniezdi aj Rybárik riečny, krorý je bioindikátorom čistej vody.

Život sa prebúdza aj pod vodou. V jarnej vode sa rozmnožujú obojživelníky a mliečniaky (samce) stavajú hniezda a špecifickým tancom pod vodou lákajú samice - ikernačky k znáške ikier. V Parku Drienová sme spozorovali bohaté násady Skokana hnedého a Ropuchy obyčajnej.
Taktiež nočná obloha sa na jar mení. Chladné zimné noci sa pomaly končia a nočné pozorovania hviezd sú omnoho príjemnejšie, lebo teploty nedosahujú až také nízke úrovne.

Tráva sa zelená a začínajú kvitnúť prvé jarné kvety. Jar je pre mnohých ľudí najkrajším ročným obdobím a my Vám budeme postupne prinášať fotografie ako jar zasiahla do Parku Drienová.

Videozáznamy:

Citlivé presádzanie orecha

Babôčka osiková

Drozd stavia hniezdo

Hladná Dora a teliatko

Prvé kroky

Dora je v strehu

Babôčka pávooká

Dorka s dcérou

Po aprílových dažďoch

Čerstvá púpava chutí najlepšie

TOPlist